Обґрунтування причин зміни тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення

Дане обґрунтування  (надалі – Аналіз) розроблено на виконання  Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130.

Діючі в селищі Ріпки тарифи на послуги водопостачання та водовідведення востаннє переглядались у 2018 році. В зв’язку з ліквідацією Ріпкинського КП «Водоканал», з 30 травня 2019 року, згідно Рішення Ріпкинської селищної ради від 30 травня 2019 року, на території смт. Ріпки має право  надавати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення комунальне підприємство «Водпостач» Ріпкинської селищної ради. Необхідність введення в дію нових тарифів  викликаний збитковістю цих послуг. Збитки підприємства за 2 місяці  2020 року  становлять 118,3 тис.грн.

На протязі звітного періоду підприємство   КП « Водпостач» застосовувало наступні розміри тарифів на послуги водопостачання та водовідведення:

Згідно рішення виконавчого комітету  Ріпкинської селищної Ради № 60 від 21.06.2018 року були  введені в дію  тарифи для населення, бюджетних та госпрозрахункових підприємств на  послуги водопостачання – 22,35 грн. за 1 м3; водовідведення – 46,47 грн. за 1 м3., право на застосування даних тарифів надано Рішенням Ріпкинської селищної ради від 30 травня 2019 року.

Відшкодування  тарифами для населення  витрат за 2 місяці 2020 року становить  :

по водопостачанню – 80,3 %

по водовідведенню – 85,6  %

Ситуація , яка існує на підприємстві  щодо тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення , вимагає приведення  діючих тарифів у відповідність з реальними витратами  на їх виробництво. За час їх дії змінилось :

• розмір тарифу на електроенергію з 2,3899 грн. за 1кВт/год. до 2,56663 грн.за 1 кВт/год., ріст складає 8%;
  • розмір мінімальної заробітної плати у діючих тарифах закладений  3723грн., згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата становить 4723 грн., ріст складає 26,9%;
  • розрахунок з плати за користування надрами за 2018р. складав  66,1 тис.грн. на 2020 рік  плановий розмір становить 132,1 тис.грн., ріст складає 99,8%;

На підвищення  собівартості має значний вплив  різке зростання цін на  паливно-мастильні матеріали , запасні частини , матеріали , обладнання  та різке зменшення  обсягів споживання зазначених послуг –   по реалізації води

Все це створює  кризову фінансову ситуацію і неспроможність в існуючих умовах надавати  своєчасно  та якісно послуги  з водопостачання та водовідведення.

Така ситуація ставить під загрозу стабільність забезпечення населення та соціальної сфери  послугами з водопостачання та водовідведення.

Зміна тарифів має на меті  привести тарифи на послуги з централізованого водопостачання  та централізованого водовідведення, що надаються КП „Водпостач”  Ріпкинської селищної ради до рівня, що забезпечує:

• утримання якості надання послуг з водопостачання та водовідведення на території ради на рівні нормативної;
  • беззбиткову діяльність КП „Водпостач”;
  • сповільнення темпів зносу основних засобів  КП „Водпостач”.

Зріст планованого підвищення тарифів на централізоване водопостачання становить -  31,9%, на централізоване водовідведення -36,7%

Тарифи для всіх споживачів у грн. за 1м. куб. без ПДВ:

водопостачання – 24,5762 грн.;

водовідведення –  52,9286 грн.

Директор КП „Водпостач”                                                 М.І. Качан