Служба зайнятості: про можливості для бізнесу

Служба зайнятості: про можливості для бізнесу

Наразі ринок праці в Україні загалом і на Чернігівщині зокрема переживає складні часи. Через повномасштабне вторгнення росіян чимало українців втратили роботу, а бізнесу доводиться працювати, прилаштовуючись до реалій воєнного стану. Цього року роботодавці області ще не поспішають наймати працівників, а чисельність безробітних на обліку в службі зайнятості та кількість резюме на сайтах пошуку роботи у рази перевищують кількість вакансій. Так, у січні-травні 2023 року обласна служба зайнятості мала близько 3 тис. пропозицій роботи, що на 28% менше, ніж рік тому. Зменшилась на 18% і кількість подавачів вакансій. Станом на 1 червня в області налічувалось майже 4,9 тис. офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 654 вакансії. Тобто, на кожне вільне робоче місце – черга з 7 осіб. Про це йшлося на нараді Чернігівської обласної служби зайнятості, що відбулася цього разу в Ніжині для керівників Ніжинської та Прилуцької філій і їх структурних підрозділів.

Лідія Падалка: «Найнадійніша зброя на економічному фронті - працюючі підприємства»

Лідія Падалка: «Найнадійніша зброя на економічному фронті - працюючі підприємства»

Під час ворожого вторгненнях бізнес Чернігівщини зазнав значних втрат. Частина підприємств були зруйновані, деякі — релокувалися, хтось перестав працювати через порушену логістику, проблеми із замовленнями та реалізацією продукції. Після звільнення нашої області від окупантів ще й досі чимало підприємств працюють не на повну потужність. Втім, є й такі, що активно розвиваються, освоюючи нові напрями діяльності. Ринок праці поступово відроджується, але викликів залишається багато, зокрема, брак вакансій, дефіцит потрібних працівників, зумовлений як мобілізацією, так і переміщенням людей в межах країни чи виїздом за кордон. Особливо напружена ситуація в прикордонних громадах Чернігівської області, які постійно потерпають від ворожих обстрілів. Такими є Корюківський та Новгород-Сіверський райони, які найбільше межують з російською територією. За 4 місяці поточного року служба зайнятості мала лише 346 вакансій від роботодавців цих районів, хоча за цей період «довоєнного» 2021 року пропозицій роботи було за тисячу. Більше ніж вдвічі поменшало й самих подавачів вакансій.

Цифра дня

Цифра дня

2241 безробітний Чернігівщини цьогоріч долучився до суспільно корисних робіт і таким чином поповнив лави «Армії відновлення» країни.

Якщо держава надає підтримку, то нею варто скористатися, а зекономлені кошти спрямувати на розвиток підприємства

Якщо держава надає підтримку, то нею варто скористатися, а зекономлені кошти спрямувати на розвиток підприємства

Так вважають на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» - підприємстві, яке давно співпрацює з Чернігівською обласною службою зайнятості і вже скористалося різними програмами компенсацій. 

Ваучер на навчання - новий професійний старт, у тому числі - для переселенців

Ваучер на навчання - новий професійний старт, у тому числі - для переселенців

Можливістю стати більш конкурентоспроможними на ринку праці скористалися 3 переселенки на Чернігівщині. Людмила Петренко, Наталія Окусок та Наталія Пахомова повернулися до рідного Сновська з Бучі. Коли фахівці служби зайнятості запропонували отримати ваучер на навчання, то погодились без зайвих вагань, обравши професію кухаря, яку наразі здобувають у Сновському вищому професійному училищі лісового господарства.

Служба зайнятості підтримує переселенців

Служба зайнятості підтримує переселенців

З початком повномасштабного вторгнення росіян значна кількість українців покинули рідні домівки та змушені були шукати кращої долі в інших громадах. І нині на Чернігівщині через постійні обстріли прикордоння люди продовжують виїжджати переважно вглиб області, рятуючи своє життя і життя дітей. На новому місці переселенці зіштовхуються з багатьма труднощами, серед яких – брак роботи. Щоб допомогти їм працевлаштуватись служба зайнятості пропонує низку безкоштовних сервісів і послуг та фінансово підтримує роботодавців, котрі беруть на роботу переселенців. До речі, в січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 426 переселенців, що більш ніж втричі перевищує показник минулого року. Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка під час зустрічі з представниками місцевої влади, роботодавцями та внутрішньо переміщеними особами, які наразі проживають на території Дмитрівської громади Ніжинського району.

Визначено чергових переможців по «Власній справі»

Визначено чергових переможців по «Власній справі»

За повідомленням обласного центру зайнятості, переможцями 5-ї в цьому році хвилі подачі заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яка тривала з 27 березня по 9 квітня, стали 13 мешканців Чернігівщини. Вони отримають мікрогрант на старт або розвиток власного бізнесу. 

Шановні роботодавці!

Шановні роботодавці!

Державна служба зайнятості пропонує Вам ряд наступних програм для підтримки та розвитку Вашого бізнесу:

Результат проєкту «єРобота»: підприємець виготовляє унікальні вироби з дерева

Результат проєкту «єРобота»: підприємець виготовляє унікальні вироби з дерева

У руках цього майстра з Бахмача дерево перетворюється на вишукані меблі, оригінальні предмети побуту та елементи інтер’єру. Уже понад десять років Артем Васечко виготовляє у власному столярному цеху ліжка, шафи, комоди, кухонні гарнітури, столи, стільці, двері, балясини для сходів, підсвічники, ікони. Задля розвитку свого бізнесу торік він скористався програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» та отримав мікрогрант.

Компанія ПЕТ Технолоджиз в пошуках талановитих і перспективних фахівців

Компанія ПЕТ Технолоджиз в пошуках талановитих і перспективних фахівців

Про це повідомив її керівник Юрій Полянський під час зустрічі з директором обласного центру зайнятості Лідією Падалкою, яка днями відвідала підприємство з метою інформування роботодавця про програми фінансової підтримки для бізнесу.